Baba z wąsem

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Życie kobiety to nieustanna walka w szponach hormonów, a każda faza życia rzuca nam co raz to nowe wyzwania. Kiedy już zaakceptujemy to,że w ogóle kobietami się stałyśmy, to tępym obuchem uderza nas dorosłość. W całej masie nowych wyzwań, na samym początku rysuje się praca, która niejednokrotnie, pomimo naszych dobrych chęci i wysiłku przynosi nam pokaźną pulę zupełnie zbędnych stresów, które nasze ciało nazywa kortyzolem. Co to jest? Z czym to się je ? Dlaczego rosną nam wąsy? Uno momento kochani. Już wam tłumaczę.

Organizm człowieka jest niesamowitym laboratorium. Wszystko czego tkniemy się w naszym zewnętrzym życiu, ma wpływ na to co wydarzy się wewnątrz. Poza receptorami odbierające klasyczne bodźce, znajdziemy u siebie całą masę systemów, które działają na zasadzie akcja -reakcja. Tak też jest ze stresem.

Rzucę teraz tezą zupełnie naukową – kobieta sukcesu, to kobieta z wąsem.

Jesteśmy w pracy. Pochylamy się nad jakimś papierem, który wypełniałyśmy dzień wcześniej. Palec naszego przełożonego wskazuje na puste pole, poczym przenosi się w inny kąt kartki wytykając naszą sygnaturę. No tak. Znów nie podpisałam się tam gdzie powinnam, nie wyrobiłam targetu, albo zadzwoniłam nie do tej osoby… Nie ważne. U każdego z nas tym czymś, co porusza ziemię jest co innego. Błahostka, która pączkujac w naszej głowie, buduje w nas mylne wrażenie bycia beznadziejnym pracownikiem. Jak to się dzieje?! Jak robią to inni, że te same obowiązki wychodzą im z taką lekkością? Być może się nie stresują, a to właśnie tutaj jest pies pogrzebany ( beznadziejny frazeologizm).

Jestem więc w domu. Leżę w wannie pełnej wody i piję wino. Teraz jest czas relaksu, przynajmniej do momentu otrzymania rachunku za wodę. Wtedy pojawiają się wyrzuty i jedna okrutna myśl – Kurwa. Całe dnie w pracy, stres i inne herezje, a pensja pokrywa jedynie rachunki. Zero przyjemności.

Nasz organizm przeżywa nasze przygody razem z nami, tyle że wewnętrznie w dosłownym tego słowa znaczeniu. W naszych żyłach, wraz z płytkami miażdżycowymi zaczyna zamieszkiwać kortyzol. Pływając to tu , to tam, hormon ten zaczyna zamieniac nas w mężczyznę. Oczywiście nie tak dosłownie. Budowa kortyzolu, jest niestety podobna do androgenów, męskich hormonów, które u kobiet będą odpowiedzialne na przykład za powrót trądziku. Żyjąc w stresie, u kobiet może również pojawić się testosteron, w nieco większej niż, tylko śladowej ilości.

To właśnie w tej fazie życia, w ciągłym pędzie za karierą, zaczynamy swoja transformację w babę z wąsem. Siedząc przed lustrem swojej toaletki, zadaję sobie pytanie. Czy jestem nią ja? Chociaż zawsze praktykowałam  rytuały woskowego cierpienia, to teraz muszę robić je zdecydownie częściej. Co mi po tym, że kobiety z wyższym testosteronem mają większe libido, kiedy takiej baby z wąsem, to nikt nie chce ruszyć. Gdzie tutaj logika? Panowie, jeśli szukacie w życiu odpowiedniej partnerki, to może od razu najlepiej zaprosić na kawę cyrkową babę z brodą. To musi być wyjątkowa zabawa.

Mam nadzieję, że nie weźmiecie tego zupełnie serio. Nie chcę się stresować, że hejterzy wyruszą w marszu nienawiści, zarzucając mi poniżanie kobiet albo inne herezje. Żyjemy w czasach, kiedy wszystko może być źródłem stresu i szczerze nie sądziłam, abym była zdolna do stresowania się. A jednak!

Siedzę z kubkiem mięty. Zadaję sobie pytania dotyczące rodzącej się wiosny, ptasiej poligamii, złożoności ludzkiego życia i jego kopletnej biologicznej bezsensowności. Jedyny przekaz natury, który otrzymaliśmy, to – żyj, jedz i się rozmnażaj… Postaram się ogarnąć dwie pierwsze rzeczy. Rozmnażanie wiąże się z dziesiątkami innych hormonów, które ni z tąd, ni z owąd przeistaczają kobietę w matkę, a szczerze przyznam,że póki co wolę już zostać na etapie  baby z wąsem.

Print Friendly
The following two tabs change content below.

masakraona

Ostatnie wpisy masakraona (zobacz wszystkie)

One thought on “Baba z wąsem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *