Jak zostać królem /królową życia?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Plusem bycia sobą jest fakt, że nie trzeba sie zastanawiać kim chce się być, po  prostu się jest.

Czyż nie byłoby cudownie budzić się codziennie z myślą, że jesteś szczęśliwy, panujesz nad swoim życiem oraz, że właśnie dziś przytrafią się Tobie tylko dobre rzeczy ? A co jeśli powiem, że to zależy tylko od ciebie ? Jeśli zdecydujesz się zapanować nad królestwem życia, będziesz w stanie czerpać z niego tylko to co najlepsze.

Ktoś mógłby się śmiać, że człowiek sukcesu potrzebuje wiecej niż dwie torby, żeby przenieść swoje życie do innego miejsca na mapie. Ale kogo obchodzi co ktoś pomyśli? Podstawowym krokiem jaki mamy możliwość wykonać, jest wyrzucenie z głowy opini innych. To tak, jakbyśmy otwierali lodówkę. Oceniamy sprawnie, co się w niej nam przyda, co zaczęło sie psuć, a co już właściwie jest puste. W głowie zostają więc pozytywne pomidorki, które symbolizują ważne dla nas wartości. Toksyczne i pachnące zgnilizną uwagii lądują w koszu razem z rzeczmi, które się w nas wyczerpały. Oczyszczeni z tego, co do tej pory tylko zajmowało w nas miejsce, na coś znacznie lepszego, możemy rozpocząć zbieranie pozytywnych doświadczeń.

 

Poszukaj a znajdziesz

 

To może głupie, ale poszukując siebie, czy też prawdy o tym kim się jest, warto zacząć od zdjęć. Stare albumy różnią się tym od folderów w komputerze, że niosą ze sobą przekaz zdecydowanie zamierzchłej przeszłości. Patrząc na swoje zdjęcia z dzieciństwa wpadłam w osłupienie. Biało-różowy bałwanik, którym byłam , obejmował mamę i brata na wiadukcie obok dworca w Kołobrzegu. Tym samym wiaduktem chodziłam codziennie do pracy, nie będąc świadoma, że podczas pierwszej wycieczki do tego miasta mój tata zrobił mi na nim zdjęcie. Czas zatacza koło. Chociaż to wciąż ta sama historia życia, to na chwilę obecną rozgrywająca się innym wymiarze, głęboko w mojej pamięci. Każdy chyba potrzebuje takiego czasu. Wtedy, gdy pada nam prąd, lub tylko wifi, te kilka złowieszczych minut, gdy musimy pobyć sam na sam ze swoim mózgiem. A przecież to takie piękne uczucie.

Jak ktoś zacznie do was przemawiać w myślach, to niekoniecznie musicie się tym chwalić. Jeśli jednak przy kilku głębszych odechach poczujecie dreszcze, to warto wstać i zrobić to co przyszło wam na myśl. Pewna bardzo ważna osoba, która nomen omen jest anielską blondynką z obłędnym biustem (jak wszystkie moje przyjaciółki), nuczyła mnie, że jest coś takiego jak intuicja. Od tego czasu często jej używam i przyznam, że dzięki temu podejmowanie decyzji stało się prostsze. Ale o decyzjach będzie później!

Żeby odblokować swój potencjał naprawdę niewiele wystarczy. Jednak niczego za cholerę nie odblokujecie, jeśli wcześniej się należyce nie zrelaksujecie. I tutaj rozpościera się szeroki wachlarz możliwości. Zaczynając od domowego SPA, hamaku na działce, spaceru z psem, możemy tak wymieniać i wymieniać. Dla tych wszystkich , którzy twierdzą, że na szczęście ich nie stać, mam cudową wiadomość. Siano nie gra tutaj żadnej roli. Może to nie jest normalne, ale szczerzę się do słońca za każdym razem, jak na nie patrzę i o ile nie ma jakiegoś dziwnego podatku od promieni słonecznych, to jest to przyjemnosć zupełnie darmowa. Szukajmy więc darmowych przyjemności we wszystkim, a gwarantuje, że szczęście pojawi się na widok kanapki z masłem orzechowym i galaretką.

 

Zasuwaj jak nakręcony samochodzik

Pamiętacie zabawę z dzieciństwa? Samochodzik nakręcany na dywanie będącym ogromną mapą pokoju. Potrafił wystrzelić z palców i szybko uciec spod naszej kontroli. Tak właśnie smakuje wolność. Wszystko co trzeba zrobić by to poczuć, to nakręcić w sobie ruch, przypomnieć dawne pasje, albo na ich podstawie poszukać nowych, czegoś co skłoni do tego, żeby otworzyć kilka ciekawych książek, które pobudzą neurony do tworzenia nowych połaczeń w naszych mózgach.

Razem z otworzeniem oczu na możliwości jakie niesie świat poczujemy siłę do przemieszczania się. I tutaj polecam bieganie – zdecydowanie najszysbszy sposób na przemieszczanie się bez potrzeby korzystania z auta. Tak naprawdę rodzaj sportu każdy może wybrać sobie samodzielnie, nie trzeba podążać za modą. Jest tyle form aktywności, że jak się zastanowić, to dziwne, że nie wszyscy z nas którąkolwiek z nich uprawiają. A szkoda… Monogość korzyści! Czy wam się to podoba , czy nie, sport może wam zaserwować jedyny w tym kraju legalny high na endorfinie. Co więcej naukowcy udowadniają, że ludzie uprawiający sport są lepiej zorganizowani. Liczyłam na stwierdznie, że są po prostu bardziej wysportowani, ale jak widać to się wszystko w magiczny sposób łączy. Cudowna informacja dla pań – sezon siatkówki rozpoczęty ! Teraz te idealne męskie pośladki będą motywowały nas do tego, by założyć najlepsze legginsy i udać się w miejsca typowo oblegane przez sportowców. Kolejne plusy drogie panie…

Czas działać!

Jeśli chcesz zostać włacą swojego życia, to musisz nauczyć się jednej zajebiście ważnej rzeczy – to ty podejmujesz decyzje w swoim życiu. Jeśli to była zła decyzja, to przełknij to, co się dzieje, znajdź rozwiązanie, a czegoś się nauczysz. Jeśli decyzja była właściwa, to rewelacja! Pamiętasz co spotkało starego króla we „Władcy Pierścieni „? Jakaś obleśna żmija podszeptywała mu do ucha tak długo, że zatruła go totalnie. Jeśli pozwolisz innym podejmować decyzje w swoim życiu, to stanie się podobnie. Owszem – nigdy nie poniesiesz konstekwencji złej decyzji, ale niczego się też nie nauczysz, ani nie dowiesz się czego tak naprawdę sam chcialeś od życia.

Czego chcesz od życia? W tym momencie jesteś już jego królem, czy też bezwstydna królową. Teraz możesz sięgać, gdzie wzrok nie sięga – do własnych marzeń. Zamknij oczy, pomyśl życzenie. Dziś stało się celem, a jutro będzie kolejnym cudownym wspomnieniem, które możesz uwiecznić na fotografii.  

Print Friendly
The following two tabs change content below.

masakraona

Ostatnie wpisy masakraona (zobacz wszystkie)

2 comments on “Jak zostać królem /królową życia?

  1. Dziękuję Ci za ten wpis. Tego właśnie teraz szukam. Szukam samego siebie w swoim życiu. Dopiero co wyrwałem się z niewoli całego mojego otoczenia, które mną sterowało. I teraz rozpoczynam moją drogę. :)
    Dzięki! :))

    1. To niesamowite, że znalazłeś w sobie na tyle siły,żeby to zakończyć ! Początek nigdy nie jest łatwy, ale świadomość, z ewszystkoc o się dzieje, dzieje się ponieważ tego chciałeś, przynosi niesamowitą radość:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *