Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dni ostanio mijały owijając mnie obłędem warszawskich upałów. Wpadłam w wir życia tak intensywnego, że każda chwila odcisnęła się wzorem gdzieś w odmętach matrycy moich wspomnień. Wakacje, które po raz kolejny zmieniły moje życie – to już chyba tradycja. Dla odmiany w następnym roku ograniczę się, do wyjazdu na jakąś egzotyczna plażę… No może otworze własny biznes…. 

Z lenistwa i braku czasu zaglądałam tu ostatnio niezbyt często ( ładnie ujmując). Czas wolny wypełniałam jedzeniem lodów i  piciem wina, a że czasu wolnego nie mam zbyt wiele, to na szczęście, nie popadłam ani w alkoholizm ani też nie dostałam zniżki w hurtowni Grycana. Dziś facebook powiadomił mnie, że całe 4 osoby odwiedziły moją stronę, więc stwierdziłam, że wybadam źródło tejże wyjątkowej nadaktywności.

Oto pierwsze zdziwienie – ktoś dodał komentarz. Aż tu nagle kolejne- pierwsza w moim życiu nominacja do czegokolwiek. Siedząc więc w bieliźnie przed ekranem komputera, sącząc zimną wodę mineralna z sorbetem ananasowo cytrynowym, cóż mogłabym mieć innego do roboty ? Czas na podróż kochani. Gdzieś tam, gdzie nic nie jest zamykane na zawsze, gdzieś tam w odmętach miekkiej tkanki mózgowej, jestem ja. Jak bardzo dziwna i inna? Jak bardzo spokojna i zdystansowana do świata ? Zobaczymy.

Nominację otrzymałam od blogera redmind.pl i przyznam, że niezwykle mi miło z tego powodu. Jak widać nic nie dzieje się bez przyczyny,a  nasza wymiana komentarzy dotyczących życia i takich tam innych, musiała doprowadzić do wypełnienia tego włąsnie wieczora przemyśleniami, za co bardzo dziękuję. 

1. Czego chcesz od życia? Właściwie to czego NAPRAWDĘ chcesz od życia?

Od życia chcę ciągłego poznawania, doświadczeń, zaskoczenia i emocji, przeżywania wszystkimi zmysłami otaczającej mnie rzeczywistości. Dlaczego to problematyczne? Ponieważ mogę to robić i robię niezależnie od sytuacji życiowej,ale zawsze zastanawiało mnie, jak to jest, że niektórzy juz w wieku lat 16 wiedzą, kim chca być, gdzie pracować, jakim samochodem chcą jeździć. Nigdy czegoś takiego nie czułam. Ktoś powie, że brak mi determinacji, ale to nie prawda, bo gdy założę sobie jakiś cel, to zawsze go realizuję. Moje życie musi wypełniać pasja, pragnienie poznawania, jeśli coś mi to daje, to daje mi pełną determinację do tego by się poświęcać. Od życia chcę ciągle nowych doświadczeń, łamania schematów, przekraczania limitów,poznawania elementów i zasad świata, w którym żyję.

2. Co uważasz za swoją największą porażkę?

W moim życiu nie ma porażek. Porażką byłoby gdybym z trudnych sytuacji, w których sie znajdowałam, nie umiała wyciągnąć wniosków. 

3. Co za największy sukces?

Odnalezienie w sobie szczęścia, które pozwoliło mi po latach nie tylko zaakceptować, ale i pokochać siebie. Porzucenie lęków oraz poradzenie sobie ze swoimi ograniczeniami spowodowało, że nauczyłam się rozmawiać z każdym i nie oceniać. Największy sukces jaki mogłam osiągnąć, to zbudowanie w sobie silnego fundamentu, dzieki któremu zdrowo patrzę na ludzi, nie wykrzywiam ich obrazu przez pryzmat jakichś niedorzecznych kompleksów, zawiści, czy innych takich tam negatywnych i nieprzyjemnych emocji. 

4. Najdziwniejsze miejsce w którym uprawiałaś/eś sex?

To jeszcze przede mną. Już ja o to zadbam ;)

5. Opisz mi swoją niespełnioną fantazję.

Wino w kieliszkach połyskuje blaskiem świec, a w ciepłym powietrzu wibruje  muzyka Tito & Tarantula. Jestem ubrana w zieloną jedwabną sukienkę. Spoglądam na nią i na jej biodra kołyszace się rytmicznie. Czerwony jedwab owija jej talię, a szeroki dekolt opada odsłaniając ramiona. Podchodzę bliżej i stojąc na przeciw jej twarzy, rozpinam misternie upięte włosy. Zaczynam całować miekkie usta i wplatam swoje dłonie w ciemne długie loki . Tańczymy, a nasze dłonie przesuwają się niespiesznie po ciałach. Tak,.. zdecydowanie niespełnioną fantazją jest babski wieczór w nieco innej odsłonie…

6. Jaki jest sens życia?

Sporo nad tym kiedyś myślałam. Jesteśmy zwierzętami, więc teoretycznie sensem naszego istanienia, powinno być rozmnażanie. Jednak jakże daleko leży słowo istnienie od życia, gdy doliczymy do naszej egzystencji te wszystkie profity w postaci przemyśleń, które już na przykład nie będą udziałem płaszczki, czy salamandry. W takim wypadku sensu życia trzeba szukać w wymiarze duchowym (broń boże religijnym …). Tylko człowiek może ogarnać całą niesamowitość naszej planety, ba , nawet wszechświata możemy sobie coś liznąć. Sensem życia jest nauka. Codziennie uczymy się nowych rzeczy. Oczywiście bardzo błędnie zakładamy, że nowych rzeczy uczymy się jedynie będąc dziećmi. Tak jakby kończąc 18 lat nasze pośladki miały przyrosnąć do kanapy i nastał koniec zabawy, bo teraz już trezba być dorosłym. No wtedy, to juz serio nie bardzo jest sens  żyć… Póki pracują szare komórki, póki przetwarzamy , myślimy i analizujemy… Sensem życia jest dążenie do bycia lepszym człowiekiem i znalezienie odpowiedzi na pytania, które ciągle rodzą się w żywym umyśle.

7. Określ siebie jednym zdaniem.

Jestem uśmiechem szczęścia przeżywanego przez innych. 

8. Grzesznik czy święty?

Ateistka. Nie uznaję grzechów, ale wiem jakimi zasadami rządzi się życie. Moje prawa i przywileje  kończą się tam, gdzie zaczyna się swoboda drugiego człowieka. No więc jeśli chodzi o sex, to nie porywam niewolników, nie zamykam ludzi w piwnicach… a tak, to większość chwytów dozwolona.

9. Miejsce, które najbardziej chcesz odwiedzić, to …. ?

Nevada – Burning Man Festival. Polecam wygooglać. 

10. Co możesz zrobić dla innych w swoim życiu?

Każdy potrzebuje dwóch rzeczy. Jedną wspólną jest zrozumienie, a potem, jak już sie kogoś zrozumie, to można dowiedzieć się jak dokładnie pomóc.  Mogę więc zawsze podzielić się swoją pozytywną energią, powiedzieć jaki potencjał w nich widzę, na jakie zmiany stać ich w życiu, a jak już będą chcieli coś zmieniać, to mogą na mnie liczyć, tochę sie znam na przewracaniu świata do góry nogami.

11. Twoja największa słabość to …. ?

Czekolada. Serio, z innymi słabościami radzę sobie dużo lepiej.

Czas na moją nominację :

1. suunto.blog.pl

2. efektywna.blog.pl

3. whatevernevermind.blog.pl

4. simplyredgirl.blog.onet.pl

Myślę, że tyle wystarczy, choć teoretycznie powinno być 11, ale co tam. Myślę, że świat to ptrzeżyje i apokalipsa poczeka na jakiś stosowniejszy moment. 

Pytania od Nic Na Zawsze

1. Jakie wspomienie z dziecińswta przychodzi ci do głowy jako pierwsze?

2. Gdybyś mógł/mogła stworzyć człowieka, to jakby wyglądał?

3. Jakie 3 pozytywne rzeczy możesz powiedzieć na swój temat ?

4. Czego  w życiu szukasz?

5. Czym dla ciebie jest miłość?

6. Czy wierzysz, że w życiu pomimo jego zmienności może być coś stałego?

7. Gdzie jesteś i co w tej chwili robisz?

8. Jaka książka była dla ciebie odkryciem, czy też żcyiowym przełomem ?

9. Co jest dla ciebie najważniejsze w bliskości partnerem/ partnerką?

10. Jakie jest twoje największe marzenie?

11. Czy jeśli wydam książkę, to ją przeczytasz? :P

 Zaznaczę jeszcze, że ostatnie pytanie może być dosyć tendencyjne. Liczę na waszą  kreatywność i zachęcam do tego, aby ci z was, którzy ku mojemu zdziwieniu, zdecydują się zostawić komentarz, umieścili w nim własne odpowiedzi.

Print Friendly
The following two tabs change content below.

masakraona

Ostatnie wpisy masakraona (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *